מאמרים - Nogasite

מידע חיוני לבעלי עסקים קטנים ובינוניים

משהו טוב באוויר – טיפים לרכישת והתקנת מאוורר תקרה מומלץ

מחפשים מאוורר תקרה מומלץ? יש מה לדעת: כיצד לבחור מאוורר שיהיה סוס עבודה בלתי נלאה? מה חשוב לוודא במנוע? היכן ואיך להתקין מאוורר תקרה כהלכה? התשובות כבר בפנים.

תחום מאווררי התקרה הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. הוורסטיליות של מוצר המאפשר זרימת אוויר נעימה באזורים מגוונים, לצד האספקט העיצובי המשתלב בצורה מושלמת בחלל הדירה ומחוצה לה – הפכה אותו לפריט מבוקש ביותר. יחד עם זאת, למרות המודעות הגוברת לחשיבות הבחירה במאוורר תקרה מומלץ, רבים עדיין מעדיפים שלא להתעסק יתר על המידה בנושא; "מאוורר הוא מאוורר, אין מה לשבור את הראש יותר מדי בשאלות כמו איך להתקין מאוורר תקרה" – טוענים כמה מהם. כמה ימים לאחר מכן, הם כבר צמודים לטבליות הכדורים נגד כאבי הראש מרעש המנוע…  

לא מדובר רק ברעש. מאוורר תקרה שאינו מתאים לגודל החלל, או שאינו בעל דרגת אטימות גבוהה למים ולאבק, ולא מספק ביצועי מנוע מיטביים – לא מחזיר לרוכש את מלוא ההנאה ממנו, וחבל! על מנת שהמאוורר שלכם לא ייתקע או יחרוק דווקא כשחברים מגיעים לאירוח מתחת לפרגולה, או כשאתם קוראים ספר בצוהרי סוף שבוע קיצי על הנדנדה שליד הדק, חשוב להצטייד בכמה טיפים מועילים שישתלמו בהמשך.

 במאוורר תקרה מומלץ, רבים עדיין מעדיפים שלא להתעסק יתר על המידה בנושא; "מאוורר הוא מאוורר, אין מה לשבור את הראש יותר מדי בשאלות כמו איך להתקין מאוורר תקרה" – טוענים כמה מהם. כמה ימים לאחר מכן, הם כבר צמודים לטבליות הכדורים נגד כאבי הראש מרעש המנוע…  

לא מדובר רק ברעש. מאוורר תקרה שאינו מתאים לגודל החלל, או שאינו בעל דרגת אטימות גבוהה למים ולאבק, ולא מספק ביצועי מנוע מיטביים – לא מחזיר לרוכש את מלוא ההנאה ממנו, וחבל! על מנת שהמאוורר שלכם לא ייתקע או יחרוק דווקא כשחברים מגיעים לאירוח מתחת לפרגולה, או כשאתם קוראים ספר בצוהרי סוף שבוע קיצי על הנדנדה שליד הדק, חשוב להצטייד בכמה טיפים מועילים שישתלמו בהמשך.

הגודל כן קובע

פיזור אוויר מושלם מתחיל, איך לא, בבחירת גודל המאוורר. למשל, חדר שינה סטנדרטי של 10-12 מ"ר אינו מתאים למאוורר בעל קוטר להבים גדול מדי (גם לא צוואר תפוס כתוצאה מכך…). משום כך, יש להתאים לחדר בגודל זה מאוורר בגודל 36-44 אינץ', בעוד שבחדרים של 15-25 מ"ר, מומלץ להגדיל למאוורר בקוטר של לפחות 48 אינץ'. חלל הסלון ממש גדול? רוצים לאוורר חלל רחב מחוץ לדירה, כמו מרפסת ופרגולה? מאווררי 56 אינץ' יעשו את העבודה ואת פיזור האוויר בצורה שתתמזג, תרתי משמע, בצורה מושלמת עם הלוקיישן המתאים.

בהקשר זה, חשוב לוודא, כי במידה והחלל חיצוני, נדרש מאוורר תקרה OUTDOOR המתאים לפרגולות ולמרפסות, שדרגת האטימות שלו – IP, היא מקסימלית, וזאת על מנת להימנע מהפרעות כמו: מים, אבק ולכלוך, לעבודה השוטפת.    

אפשר לקבל קצת שקט?

את מנועי מאווררי התקרה מקובל לחלק לשתי קטגוריות מובילות – מנועיAC  ומנועי DC. לכל אחד מהם יתרונות, אך מבחינת הביצועים השקטים והחיסכון, עדיפה הבחירה במנועי DC, המספקים זרם ישר ומתח קבוע (לעומת זרם חילופין המאפיין את מנועי ה-AC). יתרון הזרם הישר בא לידי ביטוי בחיסכון צריכת החשמל; מנועי DC חסכוניים יותר בכ- 40% בהשוואה למנועי AC. לכך יש להוסיף את יתרונות העבודה השקטה יותר של המנוע והקומפקטיות העיצובית – המקנות למנועי DC אפשרויות התקנה מגוונות יותר בבית ומחוצה לו.

אז איך להתקין מאוורר תקרה?

התקנת מאוורר תקרה חוץ ופנים, מחייבת מהקפדה על מספר דגשים, כאשר הראשון בהם הוא גובה ההתקנה. מעבר לעניין הבטיחותי הברור, משפיע גובה תליית המאוורר על צורת פיזור האוויר. חשוב לזכור, כי על המרחק בין להבי המאוורר לרצפת החדר להיות מעל ל-2.3 מטרים. כמו כן, על המרחק בין קצה הלהב לקיר או לאובייקט הקרוב אליו – להיות בן לפחות 30 ס"מ. לתקרות נמוכות יותר, מוצעת שיטת התקנה צמודת תקרה, ואילו בתקרות גבוהות מגובה 2.4 מטר, ניתן להזמין מוט קצר או ארוך שעליו יותקן המאוורר. חשוב כמובן לוודא כי המאוורר הנבחר מותאם לסוג התקרה – ישרה או בעלת שיפוע, כך שעבודת הלהבים תהא חופשיה לחלוטין מפעולת חיכוך כלשהי.

כעת יש לנו כמה טיפים חשובים בבחירת מאוורר תקרה לפרגולה, לסלון ולמרפסת.

זקוקים לטיפים נוספים? מעוניינים במידע נוסף שיסייע לכם להגיע אל מאוורר תקרה מומלץ עבורכם?

אתם יותר ממוזמנים אל דף הכניסה של מאווררי NISKO FANS.

קיץ נעים ואוורירי לכולם!

קרדיט לתמונות: NISKO GROUP

דפדוף בין פוסטים: